Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Cseh alig egy éve még kéz a kézben kampányolt a Jobbik közismerten antiszemita haverjaival.
„Cseh Katalin fel van háborodva. A magyar európai parlamenti képviselőt állandó politikai frusztráció és düh tölti el. És ez érthető is. Tavaly az egész országban folytatott hektikus és költséges választási kampány ellenére pártja, a Momentum tíz mandátumot szerzett a magyar parlamentben, ami az ülésterem nagyjából 5%-át jelenti. Ebből a tízből egyet Budapesten kívül választottak meg, ami egy olyan párt esetében, amelyet a városi bráhmanista baloldal számára (és által) hoztak létre, nem kis teljesítmény. Jelenleg nagyjából 5%-on stagnálnak, ami megint csak jó hír, tekintve, hogy a baloldali összefogás előválasztásán inkább 3% volt a saját szavazóik aránya.
Szóval kérem, viseljék el, ha időről időre (valójában inkább túl gyakran) kiadja a frusztrációját, hazugságokat terjesztve és mantrákat ismételgetve hazájáról, és uniós fellépést követel minden olyan problémára, amelyet barátai nem tudnak megoldani Budapesten. Tulajdonképpen Orbán hírnevének meglovaglása jó módja annak, hogy felhívják magukra a figyelmet Strasbourgban, és múlandó karriert építsenek, ahogy azt néhány zöld képviselő már egy évtizede bizonyítja.
Cseh egy nemrégiben megjelent véleménycikkében arra vállalkozott, hogy tweetek, szlogenek és személyes támadások újrahasznosításával bizonyítsa mondanivalóját. Milyen pontokat? Azt, hogy az ő prêt-à-penser mantráival nem egyetérteni egyenlő a társadalmi devianciával, és hogy a politikai vita tökéletesen korlátozható rágalmakra, rágalmakra és - legjobb esetben - közelítésekre. Tudtuk, hogy a hivatalos dogmákhoz való nem ragaszkodás sorozatos »fóbiássá« tesz, most pedig Csehnek köszönhetően most fedeztük fel, hogy a szellemi sokszínűséghez való valódi ragaszkodás azonnal Putyin legjobb barátjává változtat.
Ezért választotta Cseh ezúttal a Mathias Corvinus Collegium és annak frissen megnyitott brüsszeli fiókja ellen kiadott woke fatváját, amely egy olyan agytröszt, amely egy csipetnyi szellemi sokszínűséget kíván vinni az egyébként nagyon is homogén brüsszeli buborékba. Hogy merészelik? Így, a cancel-kultúra varázslatának művészetével olyan tekintélyes professzorok, mint Frank Furedi és Wernert Patzelt, akik mögött befutott karrier, több tucat könyv és több száz publikáció áll, orosz ügynökökké és, úgy tűnik, antiszemitákká is válnak. Mindezt egy homofób kormány Budapestről irányítja, amely meg meri kérdőjelezni a gender-elméletet, amely karikatúraszerű nemi sztereotípiák alapján kasztrálja és csonkítja a kiszolgáltatott tinédzsereket.
Kezdjük azzal, hogy Cseh mintha elfelejtené, hogy az antiszemitizmus bagatellizálása mellett (amely Nyugat-Európában a szélsőbaloldal és a radikális iszlám árnyékában egyaránt szárnyal) alig egy éve még kéz a kézben kampányolt a Jobbik közismerten antiszemita haverjaival. Ragyogó mosollyal.”
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán